Viete, čo možno chýba vo vašej domácnosti? Bambus!

Ak hľadáte niečo, čo vám dokáže spríjemniť život, zvýšiť komfort a uľahčiť každodenné činnosti zároveň, sú to jednoznačne bambusové výrobky. Sú príjemné na dotyk aj na pohľad, prírodné a súčasne ekologické. Kde všade ich doma môžete mať?

Viete, čo možno chýba vo vašej domácnosti? Bambus!
(zdroj: unsplash.com)

V kuchyni nemusí byť len bambusový výhonok

Bambus sa v ázijských krajinách používa aj ako stavebný materiál, no mnohým hneď napadne aj ázijská kuchyňa, konkrétne čínska, v ktorej sa bambusové výhonky využívajú. A to nie je všetko – bambus môžete nájsť aj v textilnom priemysle, pretože bambusové vlákno je jemné na dotyk a chráni pokožku pred plesňami a baktériami. Začnime však v kuchyni. Určite oceníte napríklad bambusový príborník, ktorý sa postará o poriadok v zásuvkách, pretože prehľadne od seba oddelí kuchynské náčinie. Bambusové príborníky majú obvykle možnosť nastavenia šírky, takže z piatich priehradok ľahko urobíte sedem. Pozrite si aj naše ostatné rady do domácnosti – napríklad ako vybrať najlepší kávovar.

Mäkké a hebké uteráky

Bambus môžete aj darovať – napríklad v podobe štýlových a predovšetkým kvalitných a pevných podšálok. Ak ich doplníte napríklad elegantnými porcelánovými hnrčekmi, budete mať na svojej párty nádych luxusu a funkčnosti zároveň. Bambus sa hodí aj do vašej kúpeľne, a to v podobe uterákov a osušiek. Vysoká funkčnosť bambusových vlákien totiž spočíva v ich nasiakavosti a antibakteriálnych účinkoch. Vysoká grámaž tejto tkaniny je tiež zárukou kvality a mäkkosti. Aj po viacnásobnom opratí zostávajú takéto uteráky a osušky krásne jemné a hebké. Nesmieme, samozrejme, zabudnúť ani na populárne bambusové ponožky. Hoci sa o nich obvykle hovoria fóry v súvislosti so spôsobom ich predaja, tento druh ponožiek naozaj dobre saje pot a je šetrný k našej pokožke.

Pozor na zbytočné “prísady”

Vedeli ste, že dokonca aj pestovanie bambusu je omnoho ekologickejšie, než pestovanie iných druhov dreva? Bambusy totiž nevyžadujú toľko hnojenia, pesticídov alebo iných chemických látok. Spomenúť však musíme aj niekoľko nevýhod bambusu, konkrétne napríklad dreva z neho vyrábaného. Ak si domov kúpite posteľ z bambusu, musíte rátať s tým, že jej drevo bude pracovať o niečo rýchlejšie, než klasické drevo. Dajte si pozor aj na to, či kupujete výrobok zo 100 %-ného bambusu, pretože častokrát bývajú údajne bambusové výrobky napustené rôznymi chemickými prostriedkami, lepidlami alebo inými škodlivými látkami, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie. Tak trochu nevýhodou je v prípade bambusu aj to, že je natoľko obľúbený, až je jeho cena vďaka vysokému dopytu o niečo vyššia, než cena iných materiálov. Určite sa však oplatí priplatiť si za kvalitu, ktorú vám bambus ponúka.

Next Post

Využitie elektrického grilu pre vegetariánske a vegánske jedlá

St apr 17 , 2024
Vegetariánstvo i vegánstvo sú štýly stravovania, ktoré môžu byť prospešné pre zdravie i prírodu. Kľúčové je dbať na pestrosť jedálneho lístka, preferovať sezónne a lokálne potraviny a dbať na kvalitu použitých ingrediencií. Ak sa vo vašom jedálničku nenachádza mäso a ani živočíšne produkty, máme pre vás tip, ako svoj jedálny […]
Využitie elektrického grilu pre vegetariánske a vegánske jedlá

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!