Využitie elektrického grilu pre vegetariánske a vegánske jedlá

Vegetariánstvo i vegánstvo sú štýly stravovania, ktoré môžu byť prospešné pre zdravie i prírodu. Kľúčové je dbať na pestrosť jedálneho lístka, preferovať sezónne a lokálne potraviny a dbať na kvalitu použitých ingrediencií. Ak sa vo vašom jedálničku nenachádza mäso a ani živočíšne produkty, máme pre vás tip, ako svoj jedálny lístok spestriť.

Využitie elektrického grilu pre vegetariánske a vegánske jedlá
(zdroj: komerčný článok)

Riešením je obohatenie vášho kuchynského arzenálu o domáci gril. Medzi populárne domáce grily patria elektrické grily. Okrem raclette grilu, stolného či záhradného grilu, vám skvelé služby pri príprave vegánskych a vegetariánskych jedál preukáže kontaktný gril.

Kontaktný gril ako spôsob prípravy vegetariánskych a vegánskych jedál

Kontaktný multifunkčný gril môžete využívať po celý rok v kuchyni bez toho, aby ste sa pasovali s dymom či zápachom. Pomôže vám s prípravou vegetariánskych i vegánskych pokrmov. Čím všetkým si môžete spestriť jedálny lístok?

Šťavnaté tofu i pečená zelenina

Multifunkčný kontaktný gril Braun disponuje tromi platničkami, ktoré využijete pri príprave rôznych pokrmov. Ak máte radi typický vzhľad grilovaných jedál, potom vám rebrovaná platnička pomôže vytvoriť šťavnaté tofu i pečenú zeleninu. Grilujte tofu v rôznych marinádach, pridajte k nemu rajčiny, papriku či cuketu a chutný obed či večera sú na svete. Ak preferujete zemiaky, ugrilujte ich v šupke, pretože tak sa v nich zachováva najviac vitamínov, alebo ich pripravte nakrájané na hranolky.

Opečené sendviče a ovocie

Ak sa ráno ponáhľate, avšak nikdy neodchádzate bez raňajok, rýchlym variantom prvého jedla dňa sú opečené sendviče. Sendvič potrite obľúbenou omáčkou, dajte naň kúsky syra a rajčín, prikryte druhým sendvičom a dajte grilovať. Využite polohu kontaktného grilovania, pri ktorom sa jedlo stlačí a je rýchlo hotové.

Na rebrovanej grilovacej platni ľahko pripravíte aj ovocie. Výborne chutí grilovaný ananás, broskyne, hrušky či banány. Takéto ovocie je vynikajúcim spestrením jedálneho lístka a pri šetrnej príprave si zachováva aj množstvo výživných látok.

Palacinky i vajíčka

Keďže multifunkčný kontaktný gril disponuje aj hladkou grilovacou platňou, môžete si na nej pripraviť lahodné palacinky alebo lievance. Ak preferujete zdravé varianty, namiesto bielej múky použite celozrnnú špaldovú. Živočíšne mlieko môžete nahradiť rastlinným. Stavte na domáce vajíčka. Pripomíname, že sa nemusíte báť pripálenia, pretože všetky platne majú nepriľnavý povrch a netreba pridávať olej.

Nebojte sa ani menej tradičných receptov na lievance. Populárne sú napríklad banánové. Zmiešajte popučené banány s vajíčkami a ovsenými vločkami. Všetko zmixujte ponorným mixérom a na grilovacej platni si pripravte lievance.

V prípade, že preferujete slané raňajky či večere, stavte na šťavnatú omeletu, do ktorej pridáte zeleninu a ochutíte ju bylinkami.

Sladučké vafle

Vafle pripravené na grile? S kontaktným grilom značky Braun je aj toto realitou. Najprv si pripravte cesto z múky, cukru, kypriaceho prášku, mlieka, vajíčok a roztopeného masla. To nalejte do platní na vafle s vysokým okrajom. Po grilovaní vafle polejte roztopeným maslom, ozdobte ovocím a šľahačkou a doslaďte javorovým sirupom.

Oceníte všestrannosť i rýchly spôsob prípravy pokrmov

Multifunkčný kontaktný gril je všestranný nielen kvôli trom liatym grilovacím platniam. Disponuje aj tromi polohami grilovania. Ak sa ponáhľate, stavte na kontaktnú polohu, ktorá jedlo stlačí, a tým pádom je rýchlo hotové. Otvorená poloha grilu prináša nefalšované zážitky z grilovania priamo na kuchynskom stole. Funkcia rúry je určená na prípravu pokrmov s jemnou štruktúrou. Grilujú sa bez toho, aby sa dotýkali hornej platne, čím sa zachová ich tvar a textúra.

Komerčný článok

Next Post

Prečo by ste mali zahrnúť jógu do svojho tréningového plánu

Pi apr 26 , 2024
Jóga je okrem samostatného komplexného cvičenia aj veľmi užitočným doplnkom tréningového plánu pre aktívnych športovcov, ktorí sa venujú intenzívnym tréningovým programom, ako je silový tréning či bojové športy. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo je dôležité zaradiť jogu do vášho tréningového plánu. Pozrieme sa na ne bližšie v nasledujúcich riadkoch. Bonusový […]
Prečo by ste mali zahrnúť jógu do svojho tréningového plánu

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!