Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn na pleti

Pigmentové škvrny sú problémom mnohých žien. Často nevedia, ako ich zakryť alebo ako s nimi bojovať. Nemusíte sa báť, že by vám už nikdy nezmizli. V dnešnom článku sa dočítate, ako proti pigmentovým škvrnám bojovať a čo na to naozaj zaberá. Tieto tipy nemusíte použiť len pri pigmentových škvrnách na tvári, ale kdekoľvek na tele.

Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn na pleti (Foto: unsplash.com)

Príčiny výskytu pigmentových škvŕn

Dôvodov, prečo sa pigmentové škvrny na vašej pleti môžu objaviť, je viacero. Tým najčastejším je nadmerné opaľovanie bez použitia SPF. UV žiarenie vplýva na pokožku, na základe čoho vám môže zostať na pleti tmavší fliačik. Príčinou môže byť aj predošlé zranenie. Ak sa rana hojí dlhšie, tak sa môže vytvoriť zápal, po ktorom zostane tmavšia pigmentácia na koži. Pigmentové škvrny môžu zapríčiniť aj niektoré druhy liekov, ochorenia spojené so sfarbením kože alebo veľký emočný nátlak či stres. 

Ako ich odstrániť

Poďme sa pozrieť na to, ako sa tmavého sfarbenia pokožky zbaviť. Prekvapivo pomáhajú masáže s plátkom zemiaku, keďže má v sebe aktívne látky, ktoré dokážu pokožku liečiť. Prírodným bielidlom je aj šťava z citróna. Keď ju skombinujete s medom, tak máte skvelú kombináciu na odstránenie pigmentových škvŕn a vyživenie pokožky. Upokojujúce a liečivé účinky má aj aloe vera. Nemusíte s ním liečiť len škvrny po slnku, ale aj ďalšie kožné problémy (akné, jazvy, zápaly…). Okrem týchto prírodných rád nájdete aj špeciálne vyvinutú kozmetiku, ktorá s pigmentovými škvrnami bojuje.

Next Post

Suché a popraskané pery - vieme, čo vám pomôže

Št nov 18 , 2021
Počas zimných mesiacov je to ako na kolotoči – silné mrazy nám neustále vysušujú pokožku a keďže je na perách tenká koža, tak trpia najviac. Nepríjemne to štípe, máte potrebu si ich hydratovať a aj tak to nepomáha. Máme pre vás tipy ako zatočiť s bolestivými prasklinkami a suchou kožou. […]

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!