Viete, čo je diagnózou 21. storočia? Citlivá pleť!

V posledných rokoch sa u väčšiny žien vyskytuje niektorý z typov citlivej pleti. Horšie je, že máloktorá z týchto žien to aj vie. Ak máte citlivú pleť, musíte jej venovať starostlivosť, ktorú potrebuje – ak sa jej takejto starostlivosti nedostáva, môžete sa dopracovať až k jej ochoreniu.

Viete, čo je diagnózou 21. storočia? Citlivá pleť!
(zdroj: unsplash.com)

Pre citlivú pleť vyberajte kozmetiku citlivo

Najdôležitejšie je sústrediť sa na dôkladné odličovanie a čistenie pleti, to platí nielen pri tej citlivej. Pleť je potrebné dostatočne hydratovať a tiež chrániť pred UV lúčmi a oxidačným stresom. Tomu, čomu dnes naša pokožka čelí, je naozaj mnoho. V podstate ani nie je prečo čudovať sa, že citlivú pleť má skoro každý. Celkovo existujú štyri stupne citlivosti: normálna, ľahko citlivá pleť, citlivá pleť a veľmi citlivá pleť. Ak máte niektorú z posledných dvoch spomínaných, prvým krokom je vybrať si špeciálnu kozmetiku vyvinutú pre citlivú pleť. Podobne to je aj pri suchej pleti. So správnym výberom make-upu poradí Nákupná poradňa.

Retinol a vitamín C len v malom množstve

Čistenie pokožky by ste mali vykonávať dvakrát denne – ráno a večer. Pri čistení používajte jemné pohyby, drsnými by ste mohli pokožku nielen podráždiť, ale aj urýchliť jej starnutie. Doplnková starostlivosť je síce fajn, dávajte si však pozor na prípravky obsahujúce vitamín C a retinol, pretože ich vyššia koncentrácia nemusí robiť vašej koži dobre. Siahnite radšej po rastlinnej alternatíve retinolu, alebo po prípravkoch obsahujúcich ukľudňujúce a hydratačné látky ako pupočník ázijský, niacinamid, kyselina hyalurónová alebo panthenol.

Nezabúdajte na vitamíny zvnútra

Aj keď máte citlivú pokožku, existuje jedna kozmetická procedúra, ktorej sa nemusíte báť, a tou je peeling. Zvoľte však taký, ktorý má guľaté častice, pretože nie je až taký dráždivý. A nezabúdajte ani na krk a hornú časť trupu – tie tiež vašu starostlivosť obzvlášť so zvyšujúcim sa vekom potrebujú. Na citlivú pokožku agresívne pôsobí aj horúca alebo naopak studená voda.

Zvoľte zlatú strednú cestu, teda vlažnú vodu. S tým, samozrejme, súvisia aj zmeny teplôt, takže keď v zime vybehnete z vyhriateho interiéru do mrazivého počasia, pokožka sa vám veľmi nepoďakuje. Aby ste pokožku chránili, je potrebné robiť to aj zvnútra. Doprajte si viac bielkovín a potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, ktoré pomáhajú udržať mladistvý vzhľad pleti. Starým dobrým pomocníkom, ktorý spomaľuje starnutie, sú omega 3 kyseliny. Doplňte ich aj rybím alebo ľanovým olejom, ktorý pôsobí aj protizápalovo.

Ak nakupujete online, využívajte zľavové kódy a zľavy, ktoré ušetria aj desiatky eur pri nákupe online. Či už sa jedná napríklad o kúpu vitamínov, kde sú obľúbené eTabletka zľavové kódy, ale aj kozmetiky a ich výhodné Notino zľavové kódy, všetko exkluzívne na stránkach KuponyZdarma.sk, spolu so zľavami do stoviek ďalších dobre známych eshopov.

Next Post

Najväčší pomocník v kuchyni – alebo aby vám umývačka riadu vydržala čo najdlhšie

Ut 16 mája , 2023
Asi väčšina žien nám dá za pravdu, že umývačka riadu je jedným z najlepších kuchynských spotrebičov, pretože za nás robí tú najšpinavšiu prácu. Pri jej používaní však častokrát robíme chyby, ktoré znižujú jej životnosť. Vedeli ste aké? Meď, mosadz a niektoré plasty nie Umývačka riadu nie je len praktický pomocník, […]
Najväčší pomocník v kuchyni – alebo aby vám umývačka riadu vydržala čo najdlhšie

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!