Význam mena Sofia – toto všetko by ste o ňom mali vedieť

Pôvod ženského mena Sofia pochádza z Grécka. Ženské meno Sofia a jeho slovenský ekvivalent Žofia má grécky pôvod a jeho význam je „múdrosť“. Nositeľky tohto na Slovensku menej rozšíreného mena oslavujú meniny 15. mája.

Emotívnosť týchto žien je podpriemerná, čo im pridáva zamyslený výraz. Sú objektívne a veľmi vnímavé. V pracovnom prostredí sa Žofie uplatnia dobre v tíme, kde prevažujú muži. Ich inteligencia je analytická. Životaschopnosť majú priemernú. Žofie potrebujú žiť striedmo a byť čo najviac v prírode. Sú náchylné na vírusové ochotrenia. Mali by sa vyhýbať flegmatickému konaniu, uzatváraniu sa do seba a prepracovanosti. Žofie ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú oranžová, modrá a biela. Ochranné rastliny čakanka, fenikel, ochranné kamene jaspis a nefrit. Ich totemová rastlina je encián.

Sofia prichádza ako tajomná víla, bytosť z iného sveta, aby si svojim anjelským pohľadom získala lásku každého človeka, s ktorým sa stretne. Môže pôsobiť zasnene, no vníma každé slovo, zvuk, pohyb vôkol seba. Je vhodné tráviť s ňou veľa času v prírode a povzbudzovať umelecké cítenie. Môže mať umocnené súcitenie, preto je ideálnou sestrou svojim súrodencom a tiež starostlivou opatrovníčkou domácich zvieratiek a bábik. Možno sa na prvý pohľad zdá ovplyvniteľnou, ale keď sa raz pre niečo rozhodne, vytýčený cieľ dosiahne. Profesiu jej nevnucujte. Sama najlepšie vie, čím bude až vyrastie. Stačí sa nadchnúť a nemusí to byť práve v herectve alebo pedagogike. Je vhodným menom pre slnečné znamenie Vodnár a posilňuje životné číslo 3.

Meno v zahraničí

Variácií mena Sofia je v zahraničí niekoľko, a to napríklad: Sophia, Žofia, Sophronia a podobne.

Známe osobnosti s menom Sofia

Talianska herečka: Sophia Loren.

Toto meno má však napríklad aj slávna turecká budova Hagia Sophia v Istanbule
A taktiež univerzita v Tokiu, ale aj hlavné mesto Bulharska sa nazýva Sofia.

Foto: unsplash.com

Next Post

Trápia vás lupiny? 5 rád, ako s nimi poriadne zatočiť!

Ut aug 18 , 2020
Ak ste nikdy nemali lupiny, tak blahoželáme. Lupiny sú však najčastejším vlasovým problémom a to najmä v zime, pretože sa pokožka vysušuje. Príčinou je nesprávna starostlivosť. 1. Aspirín v šampóne V aspiríne sa nachádzajú salicylátky, je to rovnaká účinná látka, ktorá sa vyskytuje v šampónoch proti lupinám. Rozdrvte dve tablety […]

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!