Suché a popraskané pery – vieme, čo vám pomôže

Počas zimných mesiacov je to ako na kolotoči – silné mrazy nám neustále vysušujú pokožku a keďže je na perách tenká koža, tak trpia najviac. Nepríjemne to štípe, máte potrebu si ich hydratovať a aj tak to nepomáha. Máme pre vás tipy ako zatočiť s bolestivými prasklinkami a suchou kožou.

Suché a popraskané pery – vieme, čo vám pomôže (Foto: unsplash.com)

Prevencia voči popraskaným perám

Všimli ste si, že máte suché a popraskané pery hneď, keď sa ochladí? Okrem mrazu im neprospieva ani suché, vykúrené prostredie či nedostatočná hydratácia. V lete im zas prekáža klimatizácia, ktorá má tiež na svedomí vysušenie vzduchu. Najlepšie je, keď vám pery vôbec nepopraskajú. Preventívne by ste mali pokožku hydratovať zvonku aj zvnútra. Dostatok tekutín a hydratačné krémy sú najlepším riešením. Popraskané pery spôsobuje aj nedostatok vitamínu B, ktorý obsahujú vajíčka, mäso, strukoviny a mliečne výrobky. 

Čo používať na suché pery?

Čo robiť, keď už máte pery boľavé a popraskané? V kabelke by vám nikdy nemal chýbať váš overený balzam na pery. Vždy je lepšie siahnuť po kvalitnom produkte namiesto toho, aby ste neustále bojovali s popraskanou kožou na perách. Párkrát do týždňa by ste mali použiť aj peeling, ktorý vaše pery prekrví a zbaví odumretej kože. Množstvo značiek ho ponúka, no viete si ho vyrobiť aj doma z cukru a medu. Maska na pery je tiež skvelým riešením. Opäť, na regeneráciu pier treba dostatok tekutín.

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!