Trápia vás lupiny? 5 rád, ako s nimi poriadne zatočiť!

Ak ste nikdy nemali lupiny, tak blahoželáme. Lupiny sú však najčastejším vlasovým problémom a to najmä v zime, pretože sa pokožka vysušuje. Príčinou je nesprávna starostlivosť.

1. Aspirín v šampóne

V aspiríne sa nachádzajú salicylátky, je to rovnaká účinná látka, ktorá sa vyskytuje v šampónoch proti lupinám. Rozdrvte dve tablety aspirínu kovovou lyžičkou a prášok zmiešajte s kapsulou svojho obľúbeného šampónu. Vmasírujte do vlasov, ako to robíte bežne a nechajte päť minút pôsobiť. Za ten čas môže kyselina salicylová uvoľniť lupiny. Potom vlasy dôkladne opláchnite bežným šampónom. Jedno takéto ošetrenie by malo stačiť, ale postup môžete v prípade potreby bez váhania zopakovať.

2. Opláchnutie citrónovou šťavou

Kyslosť citróna vyrovnáva pH hodnotu pokožky hlavy a zabráni tak vzniku lupinám vo vašich vlasoch. Vmasírujte si pod sprchou dve polievkové lyžice citrónovej šťavy do pokožky hlavy a dôkladne zmyte. Potom primiešajte do čajovej lyžičky citrónovú šťavu a vlasy dôkladne umyte. Tento postup opakujte každý deň, kým lupiny celkom nevymiznú.

3. Opláchnutie jablčným octom

Jablčný ocot pôsobí podobne ako citrónova šťava, má vysoký obsah kyselín, ktorý vyrovnáva pH pokožky hlavy. Ďalšou výhodou je, že vďaka nej budú vlasy krásne lesklé. Zmiešajte štvrť šálky jablčného octu so štvrtinou šálky vody a zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom. Vlasy dôkladne postriekajte a potom si hlavu obviňte uterákom. Oplach nechajte pôsobiť 15 až 60 minúť, potom vlasy zmyte ako zvyčajne. Proces opakujte dvakrát týždenne.

4. Peeling pokožky hlavy

V prípade, že je pokožka šupinatá, peeling je logickým riešením. Pridajte do vody trochu morskej soli a vmasírujte do vlasovej pokožky a korienkov. Suché šupinky sa odlúpnu a korienky sa obnovia.

5. Šampón proti lupinám

Samozrejme, v aktuálnom stave môžete siahnuť aj po špeciálnom šampóne. Nové formuly sú dostatočne jemné, vlasy nevysušia. Tento šampón však nepoužívajte preventívne, lebo narúša rovnováhu pH pokožky hlavy.

Foto: unsplash.com

Next Post

Nechať bábätko vyplakať alebo nie? Skúste asistované vyplakanie

St sep 9 , 2020
Rodičov je možné rozdeliť do dvoch skupín podľa toho, ako pristupujú k plaču bábätka. Do prvej skupiny patria ľudia, ktorí si veľmi nevšímajú plačúce dieťa, razia heslo, že ho treba nechať vyplakať. Aspoň si tak precvičia pľúca a naučia sa, že rodičia nebudú skákať tak, ako dieťa píska. Tento výchovný […]

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!