Ste tehotná? Pozor, týchto 8 vecí škodí vášmu plodu!

Na začiatku tehotenstva by ste sa mali zamerať na veci, ktoré by mohli vám i bábätku uškodiť. ôžu to byť rôzne zlozvyky, ale taktiež potraviny, ktoré v niektorých prípadoch môžu vyvolať i potrat.

1. Alkohol, cigarety, drogy

Ako prvé spomenieme tie tradičné veci, ktoré tvoria najväčšie riziko u tehotných žien. Ak by ste požívali drogy v tehotenstve, vaše dieťatko by sa narodilo s rovnakou závislosťou. A čo sa týka alkoholu, tak už jeden pohárik negatívne vplýva na zdravý vývoj bábätka. Ihneď, ako sa dozviete, že ste tehotná, tak až do pôrodu musíte úplne abstinovať.

Cigarety nie sú škodlivé iba v prípade, ak vy sami fajčíte. Rovnako nebezpečné je to aj vtedy, ak sa často zdržiavate pri ľuďoch, ktorí majú túto záľubu, pretože pasívne fajčenie môže byť ešte škodlivejšie. Pre fajčiarky nie je vhodným riešením ani elektronická cigareta, musia sa toho vzdať úplne.

2. Pozor na plazy

Často sa hovorí, že je dôležité sa v tehotenstve vyhýbať mačkám, pretože tie na vás môžu preniesť toxoplazmu. Po jej nakazení môže dôjsť k nesprávnemu vývoju plodu a dokonca i ku degeneratívnym zmenám v jeho raste.

Ale rovnako dôležité je dávať pozor aj pri kontakte s plazmi alebo korytnačkami. V prípade, že máte doma takého to miláčika, tak pozor. Pri kontakte s jeho pokožkou vám hrozí prenos salmonelózy. Je to nebezpečné hlavne v prvom trimestri.

3. Teplý kúpeľ a sauna

Stačí, že vaše hodnoty v tehotenstve sú trocha zhoršené, pridáme k tomu ešte teplú vodu, ktorá vám zvýši tlak a nielen vám môže ostať zle, no zároveň dieťatko nebude mať dostatok kyslíka a výživných látok, čo môže v prvom trimestri viesť k potratu a neskôr ku predčasným kontrakciám.

Taktiež aj infekčná choroba, o ktorej ešte nemusíte vedieť, sa v teplom prostredí skôr rozprúdi a môže uškodiť ako vám, tak aj dieťatku. Rovnako je to aj so saunou.

4. Surové mäso

Máte radi suši, či tatársky biftek? Od teraz ho máte zakázaný. A nie len tieto dve veci, ale akékoľvek surové mäso, pretože z neho môžete dostať veľa tráviacich ťažkostí, či preniesť na seba nebezpečné choroby, ktoré by škodili aj bábätku.

5. Veľa vitamínu A

Vitamín A sa nachádza najčastejšie aj v bežnej strave a telo ho nemá problém doplniť. Preto nie je vhodné jesť ešte navyše nejaké umelé náhrady, ktoré vám ho dodávajú do tela. Veľké množstvo vitamínu A v tehotenstve je problémom preto, lebo spôsobuje tvorbu toxínov a tie škodia pri zdravom vývoji dieťaťa.

6. Čistiace prostriedky

Ak sa chystáte upratovať, dbajte na to, aby ste mali na rukách rukavice. Tým zabránite tomu, aby sa dostali do kontaktu s pokožkou a takto prešli celým organizmom. Naše telo si s tým dokáže poradiť, no pre plod je to priveľkým rizikom, ktoré spôsobuje viacero vývojových chýb.

7. Zvyšovanie teploty tela

Obozretné buďte počas pohybu na horúcom slnku, pri prikrývaní sa viacerými vrstvami deky, elektrickou dekou a pri termoforu. Počas prvého trimestra buďte opatrné pri všetkých činnostiach, ktoré zvyšujú teplotu tela, pretože tak môže skôr dôjsť k potratu. Preto je i tak dôležité vyhýbať sa ochoreniam, ktoré majú tento sprievodný príznak.

8. Solárium

Kvôli hormonálnym zmenám sa telo ženy počas tehotenstva výrazne mení. Potom sa môže stať, že i vaša pokožka je podstatne citlivejšia a škodia jej veci, ktoré predtým nerobili žiadne problémy. Z toho dôvodu by ste sa mali vyhýbať používaniu solária, ktoré môže vyvolať alergické kožné reakcie a taktiež nie je dobré vystavovať dieťa jeho žiareniu.

Foto: unsplash.com

Next Post

Aká technika je najideálnejšia na holenie nôh?

So nov 28 , 2020
Kedysi sa chĺpky na nohách až tak neriešili a ani u žien sa absolútne neriešilo, či majú alebo nemajú oholené nohy. No doba sa zmenila a sú medzi nami aj také ženy, ktoré si holia nohy každý jeden deň. Každá z nás si rovnako obľúbila tú vlastnú techniku holenia nôh […]

Archív

Kategórie

Meta

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!